• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

VİZE HABER

Hoş geldiniz!

Üyelik Girişi
Takvim
İLANLAR
NAZMİ METİN

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Asayiş/Trafik Tedbirleri görüşüldü.

12/09/2023

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında Alınacak Asayiş/Trafik Tedbirleri Toplantısı Valimiz Sayın Birol Ekici Başkanlığında Yapıldı…

İçişleri Bakanlığımızın “2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında Alınacak Asayiş/Trafik Tedbirleri” konulu genelgesi kapsamında alınacak tedbir ve önerilerin değerlendirildiği toplantı Valimiz Sayın Birol Ekici Başkanlığında 08 Eylül 2023 Cuma günü Halk Eğitimi Merkezi Toplantı salonunda yapıldı.

2023-2024 eğitim-öğretim yılında emniyet/asayişin temini/muhafazası ve trafik güvenliğine ilişkin alınan tedbirlerin gözden geçirilmesi/alınacak ilave tedbirlerin planlanması ve yapılacak etkin denetimlerle söz konusu tedbirlere uyulması amacıyla Valimiz Sayın Birol Ekici başkanlığında, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Cemalettin Akyüz, İl Emniyet Müdürü Sinan Çamuroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Liliyar Özefsun, okul yöneticileri, okul aile birliği başkanları, yerel yönetimler, muhtarlar, uyuşturucu ile mücadele konusunda uzman personel ile eğitim-öğretim konusunda uygun görülen diğer paydaşların katılımıyla okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele ve diğer hususlar ile okul servis araçlarının çalışmaları ve karşılaşılabilecek sorunların çözümüne yönelik eğitim-öğretim dönemi öncesinde trafik/asayiş tedbirlerinin planlanması için gerçekleştirilen toplantıda;

İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Liliyar Özefsun açılış konuşmalarında; 11 Eylül 2023 tarihinde başlayacak olan 2023-2024 eğitim-öğretim yılının birinci döneminin huzur ve güven ortamı içerisinde sürdürülebilmesi, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın ve gençlerimizin okul çevrelerinde maruz kalabilecekleri her türlü olumsuzlukların engellenmesi ve trafik güvenliğinin artırılmasının öneminden bahsetti.

Bizlere emanet edilen 256 okul, 3900 öğretmen ve yaklaşık 53.000 öğrencinin güvenliğinin sağlanması konusunun ne kadar önemli olduğunu belirtti. Güvenli eğitim- öğretim ortamının sağlanması için ilgili tüm birimlerle koordineli çalışmaya hazır olduğunu belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Liliyar Özefsun’un konuşmalarının ardından İl Emniyet Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yapılan sunumda; Okul servislerinin sürekli denetlenmesi ile okul çevreleri ve genel kaza oranlarının çok düştüğünün görüldüğü, bu konuda denetim ve eğitimlerin artarak devam edeceğini belirtildi.  Kamuoyunun farkındalığını arttırmak için yayalar için 5 adımda trafik kampanyasının okul çevrelerinde devam edilmesinin önemi belirtildi. Öğrencilere yönelik çocuk trafik parkı eğitimlerinin tüm il kapsamındaki öğrencilerin yararlanacağı şekilde planlanarak yıl boyunca devam edeceği bilgisi verildi. 

Tüm okullarda kamera sistemi ve kayıt özelliği olmasının önemine değinilerek,  okul güvenlik kamera kayıtlarının periyodik olarak denetimlerinin yapıldığı ve güvenli eğitim-öğretim ortamının sağlanması için gerekli çalışmaların titizlikle sürdürüleceğini belirtildi.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan sunum ve bilgilendirmenin ardından Valimiz Sayın Birol Ekici yaptığı konuşmasında; Öğrenciler için güvenli bir eğitim ortamı sağlamanın yanında onlara zarar verebilecek kişi ya da olayları da uzak tutmanın öneminden bahsetti. Öğrenciler arası akran zorbalığının azaltılması için çalışmalar yapılması, okuldaki kameraların tamamının çalışması gerektiği ve kamera çalışmıyor gibi bir mazeretin kabul edilmeyeceğini söyledi. Alkol ve tütün satışının engellemesinin çok önemli olduğunu belirtti.

Okullara görev bölgesindeki polis veya jandarma kolluk görevlilerinin haftada bir kere mutlaka uğraması gerekliliğinin önemine vurgu yaptı.

Konuşmasının ardından Valimiz Sayın Birol Ekici, sözü okul müdürlerine verdi. Okul müdürlerinin belirttiği sorunları çözmek üzere ilgili birimlere talimat verdi. Yapılan örnek çalışmaların artırılarak devam etmesi ve koordinasyon içerisinde yürütülmesi ile çözüm odaklı sonuca daha hızlı ulaşılacağını belirtmesinin ardından toplantı sona erdi.

21 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.356027.4657
Euro28.788128.9035
NECDET TEZCAN