• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

VİZE HABER

Hoş geldiniz!

Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
İLANLAR
KÜNYE VİZE HABER

VİZE HABER

0288 318 3191 
0533 4498212

“Yerel gazeteler çok zor durumda”

18/02/2022

“Yerel gazeteler çok zor durumda”

     Son bir yılda kâğıda yüzde 168 zam yapıldığına, resmî ilan fiyatlarına her yıl Ocak ayında verilen fiyat zammının bu yıl verilmediğine dikkat çeken CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu; “Şehirlerimizin sesi ve hafızası olan yerel gazeteciler ve gazeteler çok zor durumda, yayın yapamama ve gazetelerini basamama riskiyle karşı karşıyalar” dedi.
     Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı konuşmada son bir yılda kâğıda yapılan zamlara dikkat çekerek yerel basının zor durumda olduğunu belirtti.
“GENEL KURUL HALA TOPLANAMADI”
     Doç. Dr. Gaytancıoğlu yerel basının en önemli gelirlerinden olan resmi ilanların fiyatlarının hala belirlenmediğini hatırlattığı konuşmasında: “Son bir yılda kâğıda yüzde 168 zam yapıldı. Şehirlerimizin sesi ve hafızası olan yerel gazeteciler ve gazeteler çok zor durumda, yayın yapamama ve gazetelerini basamama riskiyle karşı karşıyalar. AK Parti ne yazık ki yerel basının sesini duymamakta ve yerel medya için çember daralmaktadır. Yerel gazeteler için yaşamsal önemde olan resmî ilan fiyatlarına her yıl ocak ayında verilen fiyat zammı bu yıl verilmemiştir. Neden? Basın İlan Kurumu Genel Kurulunda Hükûmet kanadını temsil edecek 12 üyenin isimlerinin İletişim Başkanlığı tarafından bildirilmemesi ve bunun sonucu olarak da Genel Kurulun toplanıp karar alamaması en büyük nedendir. ‘Uçuyoruz, kaçıyoruz’ rejimi ve onun propaganda merkezine çağrımız, bir an önce yerel basın için yaşamsal olan haklarını vermeleri, gerekli isimleri bildirmeleridir” dedi.- Sevil Demirel
 
354 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Saat