• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

VİZE HABER

Hoş geldiniz!

Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim
İLANLAR

“AZİZ” dizisinin çekimlerine ev sahipliği yaptık

“AZİZ” dizisinin çekimlerine ev sahipliği yaptık

      Fransız işgali sırasında Aktakya’da geçen bir hikâyeyi konu alan “Aziz” adlı dizinin çekimlerinin bir bölümüne ev sahipliği yaptık.
     İlçemiz Kızılağaç köyündeki Cehennem Şelalelerinde yapılan çekimlerinde yer alacağı dizi, kısa süre sonra Show TV’de yayınlanacak. 7 Ekim tarihinde dizinin ilk fragmanı yayınlanırken, fragmanda başrol oyuncularından Simay Barlas’ın cehennem şelalelerine atlarken çekilen intihar görüntüsü de yer alıyor.
     Antakya’da geçen dizinin hikâyesi ise şöyle; Antakya'nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) refah ve zenginlik içinde bir hayat sürdürmektedir. Fransız delegesi Mösyö Pierre'in (Fırat Tanış) oğlu Teğmen Andre'yi öldürmesiyle Aziz'in kaderi değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını kısacası sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır. İki yıl sonra öldü zannedilirken geri dönüşü herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Aziz sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha kötü bir hal almıştır. Üstelik ilk aşkı Dilruba (Damla Sönmez) da amcası Galip Payidar'ın (Ahmet Mümtaz Taylan) oğlu Adem (Güven Murat Akpınar) ile nişanlanmıştır. Her şeye sil baştan başlamak zorunda kalan Aziz, verdiği hayat mücadelesi ile küllerinden yeniden doğarken; basit bir köylü kızı olan Efnan'ın (Simay Barlas) beklenmedik bir şekilde hayatına girmesi ile duygusal anlamda da ikilemde kalacak, yaşadığı yoğun duygu karmaşası sonrasında zamanla hem kendini hem de gerçek aşkını bulacaktır.- Sevil Demirel

 

389 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Saat