• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

VİZE HABER

Hoş geldiniz!

Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim
İLANLAR

KÜÇÜKESİN ÇİFTİNİN KATİLİNİN YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ

17/09/2021

KÜÇÜKESİN ÇİFTİNİN KATİLİNİN YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ

     KIRKLARELİ (AA) – Vize’de hırsızlık amacıyla girdiği evde, 72 ve 73 yaşlarındaki Aykut ve Vesile Küçükesin'i öldüren sanık Caner Yaşgüç'ün yargılanmasına devam edildi.
     Kırklareli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, sanık Yaşgüç Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile duruşmaya bağlanırken, maktul çiftin oğlu ile taraf avukatları katıldı. Kasten öldürme suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, cinsel saldırıdan 12 yıl, silahlı yağmadan 10 yıl ve uyuşturucu kullanmaktan 2 yıl hapis cezasıyla yargılanan Yaşgüç savunmasında, hakkındaki suçlamaları kabul etti.
     Uyuşturucu bağımlısı olduğunu ifade eden Yaşgüç, olay öncesinde uyuşturucu ve alkol kullandığını belirtti. Olayı gerçekleştirirken ruh sağlığının yerinde olmadığını ileri süren Yaşgüç, "Evde birilerinin olduğunu bilmiyordum. Ben mutfağın orada adamla boğuşurken kadın gelmişti. Kadına elimi bile sürmedim. Kadını yatak odasına sürükleyerek nasıl götürdüğümü de hatırlamıyorum. Cinayeti işlerken uyuşturucunun etkisindeydim. Benim niyetim paraydı, ben paranın peşindeydim. Evi ben talan ettim. Ben yalan söylemiyorum iki cinayeti ben işledim. Ama cinsel saldırıyı hatırlamıyorum." şeklinde savunma yaptı.
     Müşteki avukatı Bahadır Buzol da sanığın ifadesinde aleyhe olan hususları kabul etmeyerek en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, Cumhuriyet savcısının verdiği mütalaada Caner Yaşgüç'un tutukluluk halinin devamını kabul etti. Duruşma, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi amacıyla ertelendi.
 
40 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Saat