• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

VİZE HABER

Hoş geldiniz!

Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim
İLANLAR

Vize’ye yeni bir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Kuruluyor

16/10/2020

İlçemiz Doğanca köyü sınırları içerisinde kurulumu devam eden PAGDER ASLAN Plastikçiler İhtisas Özel OSB’ye komşu yeni OSB kuruluyor.

     VİZE HABER- Ev ve mutfak eşyaları sektörünü; şehir içinden kurtarıp birçok avantajın bir arada sunulduğu bir endüstri bölgesinde toplayacak Ev ve Mutfak Eşyaları İhtisas Özel Organize Sanayi Bölgesi, Vize’de kurulan PAGDER ASLAN Plastikçiler İhtisas Özel OSB’ye komşu olacak. Plastik sektörünün dinamikleri ile bir arada üretim yapma imkanına sahip olacak ev eşyaları üreticilerini temsilen Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD), Asrey İnşaat, PAGDER ASLAN Plastikçiler İhtisas Özel Organize Sanayi Bölgesi (PAOSB) ve Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) ile protokol imzaladı.
     Bu sene başında Türkiye Oyuncakçılar Kooperatifi (TOY-KOOP), şimdi de EVSİD ile Doğanca köyündeki OSB günden güne genişliyor. Bölgede Plastikçiler OSB’nin 77 parselinde 69 katılımcı, Oyuncakçılar OSB’de 50’yi aşan, yeni atılan imzalarla ev ve mutfak eşyaları sektöründen 19 firmanın katılımcılar arasındaki yerini aldığı belirtildi.
“100’Ü AŞKIN KATILIMCI BÖLGEDE YERİNİ ALDI”
     İmza töreninde konuşan Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) Başkanı Selçuk Gülsün, Ev ve Mutfak Eşyaları İhtisas Özel OSB ile ilgili değerlendirmelerini şöyle paylaştı; “Üst yapı yatırımlarına hazır hale gelen PAGDER ASLAN Plastikçiler İhtisas Özel Organize Sanayi Bölgesi’ne komşu konumda bulunan sanayi arsasına, pek çoğu plastik sektörümüzün de birer oyuncusu olan ev eşyaları sektörü firmalarını görmek sektörlerimize ivme ve büyüme getirecektir. Öte yandan sene başında Türkiye Oyuncakçılar Kooperatifi (TOY-KOOP) ile iş birliğimiz ile oyuncak sektörü de bölgede kümelenme yoluna gitti. Tüm bu sektörlerimizin sinerjisi ile bugünden 100’ü aşkın katılımcı bölgede yatırım kararını vermiş durumda. Vize ciddi bir cazibe merkezine dönüşecek. Trakya bölgesinin son sanayi yerleşim alanlarından biri konumunda olup, ihalesi yapılmış olan duble yollar ile ulaşım kolaylığına, İstanbul Havalimanı’na, Tekirdağ limanı ve hızlı tren ağına yakın konumda olan sanayi bölgesinde tüm paydaşlar önemli kolaylıklardan yararlanacak. Hem Türkiye’nin ilki hem de Türkiye’de en büyük potansiyeli olabilecek İstanbul’un 20 yıl önceki hali ile bugünü nasıl ise Vize de 10 yıl sonra gelişecek” dedi.- Nihat Demirel (stendüstri.com)V
1240 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.60798.6423
Euro10.275610.3167
Saat