• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

VİZE HABER

Hoş geldiniz!

Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

MASKE ARTIK HER YERDE ZORUNLU

11/10/2019

Kırklareli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, İçişleri Bakanlığı’nın 7 Eylül tarihli genelgesi doğrultusunda koronavirüs salgınıyla mücadelede yeni kararlar aldı.

         VİZE HABER- Biri takıyor, biri bakıyor, kıyamet ondan kopuyor. Koronavirüsle mücadelede gelinen noktada vaka sayısı ve ölüm oranı yeniden artmaya başladı. Fiziki mesafe kuralı başta olmak üzere tedbirlere yeterince uyulmaması nedeniyle yeni tedbirler alınmaya başladı. Alınan yeni kararlara göre artık her yerde maske takma zorunlu hale getirildi. Toplu ulaşım araçlarına ayakta yolcu alınamayacak. Saat 24.00’ten sonra müzik yayını yapılamayacak. Denetimler daha da arttırılacak. 
AYAKTA YOLCU KARARI
     Kırklareli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlar şöyle; “İlimizde (meskenler hariç olmak üzere) tüm alanlarda (kamuya açık alanlar, cadde, sokak, park bahçe, piknik alanı, sahiller, toplu ulaşım araçları, işyerleri, fabrikalar vb.) vatandaşlarımıza istisnasız maske takma zorunluluğu getirilmesine, Minibüs/midibüsler ile koltuk kapasitelerinde herhangi bir seyreltme ve kaldırılma yapılmayan otobüsler gibi iç hacim bakımından fiziki mesafe kurallarının uygulanamayacağı şehir içi toplu ulaşım araçlarında ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmemesine, bunların dışında kalan koltuk kapasiteleri seyreltilmiş/kaldırılmış otobüsler gibi ayakta yolcu taşıma ağırlıklı toplu ulaşım araçlarında; otobüslerin araç tescil ruhsatında belirtilen ayakta yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50’si oranında ayakta yolcu taşınmasına, koltuk kapasiteleri seyreltilmiş/kaldırılmış otobüslerde ayakta alınabilecek yolcu sayısını belirtir levha/tabelanın herkesin görebileceği şekilde asılmasına ve ayaktaki yolcuların durabileceği yerlerin fiziki olarak işaretlenmek suretiyle belirlenmesine” karar verildi.
24’TEN SONRA MÜZİK YAYINI YASAK
Kararda “Restoran, kafe vb. tüm yeme-içme ya da eğlence yerlerinde (Turizm işletme belgesi olanlar dahil) saat 24.00’ten sonra müzik yayınına (canlı müzik, kayıt dinletilmesi vb. her türlü yayın dahil) hiçbir şartta izin verilmemesine, Mülki İdare Amirlerinin koordinasyonunda kolluk birimleri ve yerel yönetimler tarafından bu konuda gerekli tüm tedbirlerin alınmasına, vatandaşların toplu olarak bulunduğu/bulunabileceği yerler (Pazar yerleri, sahiller vb.) ile kafe, restoran vb. yeme içme ve eğlence mekanlarında; Koronavirüs salgınıyla mücadele amacıyla Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi ile İçişleri Bakanlığının ilgili Genelgeleriyle belirlenen kurallara, alınan tedbirlere ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına uyulması hususundaki denetimlerin süreklilik taşıyacak şekilde etkinliğinin artırılmasına, koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere riayet etmeyen gerçek ve tüzel kişilere (işletmelere vb.) uygulanan idari para cezalarının tahsili konusunda Kaymakamların, Defterdarlığın, Vergi Dairesi Müdürlüklerinin, Mal Müdürlüklerinin ve tahsilata yetkili diğer kurumların gerekli tüm tedbirleri almasına, oy birliği ile karar verildi” denildi.- Nihat Demirel

 

17 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret87194
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.54937.5796
Euro8.79898.8341
Hava Durumu
Saat