• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

VİZE HABER

Hoş geldiniz!

Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

Bülent Türker’den Girişimcilik konferansları

Hollanda Kraliyet Şövalyesi unvanlı araştırmacı yazar Bülent Türker, Vize Kaymakamlığı’nın oluru ile okullarda “Girişimcilik ve Başarıya giden yol” adlı konferanslar veriyor.

     VİZE HABER- Vize’mizin yetiştirdiği değerlerden biri olan Hollanda Çanakkale müzesi sahibi Bülent Türker, geçtiğimiz yıl verdiği 33 konferansın ardından bu yılda Vize’de bulunan okullarda gençlerle tecrübelerini ve hayatındaki ilginç yaşam örneklerini paylaşıyor. Geçtiğimiz hafta içinde Namık Kemal Ortaokulu’nda 2 ve Vize Anadolu Lisesi’nde öğrencilere 5 ayrı konferans veren Türker, amacının gençlere yaşama sevincini tattırmak olduğunu belirtti.
     Öncelikle ‘ilçemize borcumuz var’ diyen Türker, yeni yetişecek gençlere hayatı sevmek, başarıya giden yolu anlatmak ve nasıl girişimci olunur ve hayattaki fırsatları değerlendirmeleri için sabırlı ve girişken olmaları gerektiğini anlatıyor. Hollanda ile dünyada gezip gördüğü ülkelerde yaşadığı ilginç olayları öğrencilerle paylaşan Bülent Türker, anlatım ve sunumları ile de dünyadaki yurt dışında tek müze olan Atatürk ve Çanakkale müzesi ile Naim Süleymanoğlu’nun yaşam öyküsü ve başarılarını da öğrencilerle paylaşıyor.
     Tüm konferanslar boyunca sorduğu sorulara doğru cevap veren öğrencilere takdirname ve imzalı kitap dağıtan Bülent Türker, ayrıca tüm konferansı izleyen gençlere de katılımcı belgesi veriyor. Bülent Türker konferanslara önümüzdeki günlerde diğer okullarda devam edecek.
1403 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret75488
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75266.7796
Euro7.65917.6897
Hava Durumu
Saat