• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

VİZE HABER

Hoş geldiniz!

Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
İLANLAR
KÜNYE VİZE HABER

VİZE HABER

0288 318 3191 
0533 4498212

SGK İl Müdürlüğü, şehit ailelerine yönelik önemli duyuru yayınladı

Kırklareli SGK İl Müdürlüğü, şehit yakınlarına 3713 sayılı Kanunun 21 inci maddesi gereğince bağlanan aylık ve ödenen emekli ikramiyesine ek olarak şehit yakınlarının haklarına ilişkin bir duyuru yayınladı. Duyuruda şu bilgilere yer verildi;

      “1) Nakdi Tazminat Ödenmesi: Milli Savunma Bakanlığınca 2330 sayılı Kanun hükümlerine göre şehidimizin varislerine 103.122,50 TL Nakdi Tazminat ödenmektedir.
      2) İstihdam Hakkı: Eş veya çocuğundan birisi ile ana, baba veya kardeşlerinden birisi olmak üzere toplam iki kişi; ana, baba ve kardeşi yoksa eş veya çocuklarından toplam iki kişi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca kamuda istihdam edilecektir.
     3) Faizsiz Konut Kredisi: Şehidimizin yakınları faizsiz konut kredisinden yararlanabileceklerdir. Burada, bir konut ile sınırlı olmak kaydıyla Toplu Konut İdaresince kredi verilecektir. (Faizsiz konut kredisinin 2018 yılı için tutarı 114 bin TL).
     4) Ek Ödeme ve Eğitim Öğretim Yardımı: Şehidimizin eşi ve çocuğu ile annesi ve babası 1 inci derece olan maluliyet derecesi üzerinden her yıl bir defaya mahsus olmak üzere ek ödemeden yararlanacaklardır. Bu kapsamdaki ilk ödeme 2019 yılında yapılacaktır. Öğrenim gören çocukları ayrıca eğitim öğretim yardımından yararlandırılacaklarıdır.
     5) Ücretsiz Seyahat Hakkı: Şehidimizin eşi ve çocuğu ile anne ve babası yurtiçinde Devlet Demiryollarında, Denizyolları Şehir Hatlarında ve belediye toplu taşıma araçları ile belediye tarafından kurulan şirketler veya özel firmalar aracılığıyla yaptırılan toplu taşıma işinde kullanılan araçlarda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca düzenlenecek kart vasıtasıyla ücretsiz seyahat hakkından yararlanabilecektir.
     6) Elektrik ve Su İndirimi: Şehidimizin yakınları ikametgahlarında kullandıkları ve tahakkuk ettirilecek su ücreti için % 50’den az indirim içermemek üzere belediye meclisleri tarafından belirlenecek tarife üzerinden ve indirim oranı % 40’ı geçmemek üzere belirlenen elektrik tarifeleri üzerinden, indirimli su ve elektrik kullanım hakkından yararlanabileceklerdir.
     7) ÖTV İndirimi: Şehidimizin eşi ve çocuğu veya ile anne ve babasından birisi tarafından bir defaya mahsus olmak üzere araç alımında Özel Tüketim Vergisinden muaf olacaklardır.
3006 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Saat